Dlaczego len?

011-zoye-posciel-lniana-ecri-bezhaftu-klasyczna-guzik-widok

Aby spać w lnie, czy stosować go w swoim wnętrzu, trzeba go cenić i lubić. Można wtedy poczuć komfort tego wspaniałego włókna, znanego i używanego od tysięcy lat. Co przemawia za lnem?
To ,że jest :
Funkcjonalny – Ze wszystkich włókien naturalnych jest najbardziej odporny na tarcie i rozciąganie, tak więc odporny na zniszczenie i wytrzymały.
Antystatyczny – Len jest tkaniną przyjemną w dotyku. Jego obecność w domu tworzy mikroklimat odpowiednio jonizując powietrze. Wystarczy 10% domieszki lnu, aby tkanina nie wytwarzała ładunków elektrostatycznych.
Ekologiczny – Len jest biodegradowalny i bezodpadowy. Jego włókna nie wchłaniają metali ciężkich ani innych, szkodliwych dla organizmu substancji. Tkaniny, z których szyta jest pościel posiadają certyfikat ekologiczny Oeko-tex(znak R) Standard 100.
Antyalergiczny i antybakteryjny – Włókna hamują rozwój bakterii i grzybów. Tkaniny lniane nie powodują podrażnień i uczuleń. Len ma właściwości antyzapalne. Opatrunki z lnu zmniejszają stany zapalne, redukują gorączkę i ułatwiają przepływ powietrza. Lniane bandaże chronią przed gniciem. W delikatny len owijano mumie egipskich faraonów.
Chroni przed promieniowaniem – Len redukuje promieniowanie gamma nawet o 50 %. Chroni organizm przed promieniowaniem ultrafioletowym. Włókna z lnu uprawianego na skażonej ziemi nie wykazują żadnych jego śladów.
Przewiewny i odporny na wilgoć – Len absorbuje wilgoć do 20% swojej masy, tak więc w wilgotnym pomieszczeniu poprawia jakość powietrza. Śpiąc w lnianej pościeli macie Państwo odczucie miłego dotyku i komfortu. Pocimy się 1,5 x mniej, niż w pościeli z bawełny i 2 x mniej, niż w pościeli z wiskozy . Zimą len zachowując swoje właściwości, chroni przed utratą ciepła.